Słodkie pieski

Słodkie pieski

Mały psiak, który ma niewielką wagę ciała, jest praktycznie od razu uznawany za słodkiego. Niektóre psy przez całe swoje życie przypominają szczenięta, pozostają żywiołowe i towarzyskie. Niewielki piesek jest relatywnie tani w utrzymaniu, nie sprawia większych problemów. Sprawdzi się także w mieszkaniu z ograniczonym metrażem. Nie trzeba mieć dużego domu z ogrodem, aby zapewnić psu dogodne warunki do życia. W nowych ogłoszeniach można bardzo często zobaczyć słodkie pieski pomeranian, bichon, labradoodle czy chow-chow. Wybór jest obecnie ogromny, więc każdy znajdzie dla siebie idealnego czworonoga.

Zobacz też: Śmieszne psy, które podbiły świat Internetu

Trudno oderwać wzrok od słodkich psów

Psy szpic miniaturowy wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Po te słodkie pieski sięgają zarówno dorośli, jak i dzieci, niezależnie od płci. Dostępne są nawet specjalne serwisy, które pozwalają na przebieranie w nowych ogłoszeniach dotyczących słodkich psów. Wystarczy zarejestrować konto, aby móc potem przejść do opcji „zaloguj”. Jeśli ktoś szuka żywej maskotki, to świetnym przykładem będą psy bichon frise. Wyglądają jak pluszowa zabawka, nie linieją, ich sierść przypomina wełnę.

bichon frise

Psy biszony to słodkie pieski, które są niezwykle towarzyskie, uwielbiają kontakt z człowiekiem i zabawę. Bichon frise uwielbia się bawić, dlatego stanie się świetnym kompanem dla starszego dziecka. Cechuje się inteligencją, szybko się uczy. Jako że jest niewielkich gabarytów, można zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie. Warto też zaznaczyć, że bishony są długowieczne, mogą towarzyszyć człowiekowi przez nawet dwadzieścia lat.

Małe słodkie pieski - jakie rasy są najpopoularniejsze?

Pudel to przykład psiaka, który rozczula wiele osób. Jest to bardzo popularna rasa na całym świecie. Piesek ten będzie idealny dla rodzin z dziećmi. Wynika to z tego, że pudel jest psem bardzo towarzyskim, żywiołowym, przyjaznym dla najmłodszych. Za najbardziej słodkie pieski uznaje się pudelki toy, które tryskają energią. Jest to idealna opcja dla osób, które nie stronią od ruchu. Pudle są bardzo czułe i lojalne. Uznaje się je nawet za czworonogi uniwersalne. Będą odpowiednie zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi.

pudel

Sporą popularnością cieszą się również słodkie psy w postaci maltańczyków. Można przebierać w nowych ogłoszeniach, bo ciągle pojawiają się kolejne. Wynika to z ogromnej popularności tych białych czworonogów. Maltańczyk idealnie sprawdza się jako pierwszy pies, jest niezwykle towarzyszki. Wystarczy spojrzeć na psiaka, aby poprawił się nastrój. Maltańczyki nie są podatne na choroby, szybko się uczą i wręcz domagają się pieszczot.

Często wybierane słodkie pieski

Niewiele osób zna psy maltipoo, ale warto to zmienić. Jest to połączenie pudelka toy z maltańczykiem, dzięki czemu pojawił się słodki psiak o przyjaznym charakterze, łasy na pieszczoty. Lubi się ruszać, spacerować i aportować. Nie wymaga jednak sporej dawki aktywności fizycznej, dlatego będzie odpowiedni dla osób starszych. Psy Maltipoo to przykład słodkiego psiaka, który nadaje się do każdego domu, niezależnie od jego metrażu. Odnajdą się zarówno w małym mieszkaniu, jak i w dużym domu jednorodzinnym z ogrodem.

maltipoo

Kolejną opcją do wyboru będą słodkie pieski w postaci papillonów. Psy te charakteryzują się uszami przypominającymi kształtem motyle. Są niewielkich rozmiarów, ale odznaczają się sporą inteligencją. Istotne jest to, aby zapewnić pupilowi aktywność zarówno fizyczną, jak i umysłową. Będzie to odpowiednia rasa dla osób, które szukają czworonoga niehałasującego i niemającego tendencji do niszczenia wszystkiego wokół.

Które czworonogi uznaje się za słodkie psy?

Chow-chow to słodkie psy, które uwielbiają zabawy, bardzo cenią sobie bliski kontakt z opiekunem. Przypominają małe lwy ze względu na swoje obfite futro i szpiczaste uszy. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że chow-chow to przykład psa niezależnego, który może nieco grymasić. Nie zmienia to jednak faktu, że odznacza się dużą serdecznością. Jedną z ogromnych zalet psów tej rasy jest to, że zachowują wysoką higienę. Psy te są bardzo czyste, nie trzeba martwić się specyficznym zapachem psa. Chow-chow pomimo średniej wielkości ma sporo siły, cechuje go duża odwaga, szczeka sporadycznie. Leonbergery to kolejne słodkie psy, inteligentne, łatwe w wychowaniu.