Najpiękniejsze rasy psów, które urzekną każdego

Najpiękniejsze rasy psów, które urzekną każdego

Ras psów na świecie jest multum, różnią się one pod wieloma względami. Jedne są niewielkich rozmiarów, przypominają puchate kulki, wymagają regularnego czesania, inne należą do ras psów dużych, o lśniącej sierści. Małe pieski cechują się tym, że nawet w dorosłym życiu wyglądają jak szczeniaki. Mają jedwabistą sierść, ich długa szata dodaje im elegancji. Nie brakuje też psów mających znaki szczególne, kolorowe łaty na całym ciele. Pora zastanowić się nad tym, jakie są najładniejsze psy na całym świecie, czym się one wyróżniają.

Jakie są najpiękniejsze rasy psów?

Dla miłośników psów nie ma większego znaczenia to, jakiej rasy jest czworonóg. Jeśli ktoś chciałby sporządzić spis najpiękniejszych ras, to lista byłaby bardzo długa. Nie mogłoby zabraknąć na niej nowofundlanda, czyli dużego psa o wadze przekraczającej nawet siedemdziesiąt kilogramów. Jego gęsta szata, błyszczący włos okrywowy i obfity podszerstek przykuwają wzrok już z daleka. Nowofundlandy idealnie nadają się na domowych stróżów, niezawodnie pilnują posesji. Pomimo swoich dużych rozmiarów są bardzo łagodne i niekonfliktowe. Jeśli jednak pojawi się na ich drodze zagrożenie, potencjalny wróg, który chce skrzywdzić kogoś z rodziny, to bez zastanowienia ruszą do ataku. Spotkanie z takim masywnym psem będzie bardzo niebezpieczne dla osoby mającej złe zamiary.

Najładniejsze psy świata, czyli jakie?

Najładniejszych ras psów nie trzeba długo szukać, zaliczają się do nich między innymi psy myśliwskie. Jednym z najpopularniejszych jest golden retriever, którego pokochały miliony osób. Obecnie stanowi typowego psa rodzinnego, ale dawniej zabierano go na polowania, szczególnie ptactwa. Golden retriever to pies myśliwski, o masywnej budowie, z dwuwarstwową szatą. Uwielbia kontakt z człowiekiem, bardzo przywiązuje się do swojej rodziny. Jeśli ktoś szuka pupila niezwykle sympatycznego, otwartego, mającego świetny kontakt z dziećmi i innymi zwierzętami, to można mu śmiało polecić goldena. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że psy tej rasy cechuje duża wrażliwość. Konieczne jest łagodne podejście, nie można wykazywać nerwowości wobec retrieverów. Jeśli ktoś nie potrafi trzymać emocji na wodzy, ma tendencję do krzyczenia i krytykowania, to niestety będzie to mocno obciążające dla psiej psychiki.

1.JPG

Shih tzu również należy do najpiękniejszych psów. Wynika to głównie z jego niewielkich rozmiarów i długiej sierści o zróżnicowanym zabarwieniu. Ten malutki piesek ma bardzo przyjazną naturę, zwisające i duże uszy, bujną sierść. Jeśli ktoś szuka psa, który będzie niekonfliktowy i samodzielny, to można mu polecić właśnie shih tzu. Uwielbia pieszczoty, ale dobrze znosi też rozłąkę z opiekunem, czasem wręcz potrzebuje samotności. Nie ma skłonności do uciekania, nie sprawia problemów podczas spacerów. Pomimo swoich małych gabarytów psy tej rasy cechują się dużą odwagą, obdarzają zaufaniem nawet obce osoby. Jako że mają w sobie mnóstwo energii, muszą ją rozładować, dlatego wszędzie ich pełno. Należy zapewnić im różnorodną aktywność fizyczną. Shih tzu to psy niezależne, więc bywają nieposłuszne, trzeba być wobec nich bardzo cierpliwym i zacząć je trenować już od szczeniaka.

Urzekające rasy psów

Wiele osób uważa, że chart afgański to najpiękniejszy pies świata. Za słodkie psiaki uznaje się także maltańczyki, które pomimo niewielkich rozmiarów odznaczają się silnym charakterem i upartością. Psy tej rasy są uczuciowe, ich sierść jest bardzo przyjemna w dotyku. Będzie to świetna opcja dla osób, które szukają psa do towarzystwa. Maltańczyki cechują się nieprzeciętną inteligencją, bardzo szybko się uczą. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że pozostawione bez opieki stają się problematyczne. Znudzony maltańczyk zajmie się niszczeniem wyposażenia domowego. Do najładniejszych ras psów zalicza się także małego pomeraniana, czyli szpica miniaturowego. Wystarczy na niego spojrzeć, aby poprawił się humor, bo ma bardzo pozytywny wyraz twarzy. Sprawia wrażenie psa, który ciągle się uśmiecha.
2.JPG

Na uwagę zasługuje również biały owczarek szwajcarski, którego w Polsce nie spotyka się zbyt często. Za granicą cieszy się zdecydowanie większą popularnością. Jest to pies w prostej linii od dobrze znanego każdemu owczarka niemieckiego. Wyróżnia się gęstą i grubą sierścią, przez co świetnie sobie radzi w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Niezwykle pięknymi psami są samojedy, które pochodzą z Syberii, dlatego niezbyt dobrze czują się podczas upałów. Odznaczają się puszystą sierścią, nieschodzącym z twarzy uśmiechem. W przypadku samojedów można mówić o radosnym usposobieniu i ogromnej potrzebie ruchu. Nie będzie to czworonóg dla osoby, która stroni od aktywności fizycznej. Samojed musi się wyszaleć, w przeciwnym razie stanie się problematyczny. Na samojeda nie należy decydować się w przypadku niewielkiego mieszkania, potrzebuje on dużo przestrzeni. Najlepiej sprawdzi się wobec tego dom z ogrodem, szczególnie jeśli znajduje się niedaleko lasu.

Jakie rasy psów są najładniejsze?

Osobom zastanawiającym się nad tym, jaki jest najładniejszy pies, można polecić owczarka niemieckiego. Jest to czworonóg cieszący się ogromną popularnością od wielu już lat. Bardzo często zasila szeregi służb mundurowych. Wielu policjantów ma za towarzysza właśnie owczarka niemieckiego. Są to psy wszechstronne, bardzo eleganckie. Dawniej pilnowały stad owiec, pełniły funkcję strażników domostwa. Jako że owczarki niemieckie są niezwykle inteligentne, bardzo wierne, podatne na szkolenia, pełnią służbę w wojsku i straży granicznej. Stają się także wspaniałymi członkami rodziny. Sprawdzają się jako stróże, jak i obrońcy.
3.JPG

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że jeśli zaniedba się wychowanie owczarka niemieckiego, to może stać się niebezpieczny. Musi być codziennie trenowany, ma tendencję do uciekania i włóczenia się. Za niezwykle piękne psy uznaje się husky. Od wieków wykorzystywano je do psich zaprzęgów. Są to czworonogi niezwykle wytrwałe, odporne na ujemne temperatury. Potrzebują dużej ilości ruchu, dlatego mieszkanie w bloku będzie dla nich niczym klatka. Husky to urodzeni łowcy, bardzo niezależna rasa. Nie nadają się na pierwsze psy dla osoby niedoświadczonej. Wymagają stanowczości i jednocześnie łagodności. Nie można ich do niczego zmuszać, stosować wobec nich agresji. Husky są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi i posłuszne.

Najpiękniejsze psy świata, obok których nie można przejść obojętnie

Border collie to pies średniej wielkości, niezwykle żywiołowy, znany jako stróż stada. Jeśli ktoś jest aktywny fizycznie, lubi przebywać na świeżym powietrzu, może zapewnić psu sporo przestrzeni do wybiegania się, to border collie będzie świetną opcją. Wymaga dużej ilości ruchu, szybko uczy się nowych rzeczy. Border collie występują w dwóch odmianach: krótkowłosej i długowłosej. Mogą mieć sierść w różnych wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, szarej, rudej i brązowej.
4.JPG

Na uwagę zasługują również beagle, czyli wielokolorowe psy myśliwskie. Cechuje je świetny węch i szybkość oraz duża siła i nieprzeciętny instynkt łowiecki. Trzeba jednak bardzo uważać, bo jeśli podczas spaceru pojawi się potencjalna zdobycz w zasięgu wzroku beagla, to niestety ruszy za nią w pogoń i to bez zastanowienia. Wymaga treningu posłuszeństwa, w przeciwnym razie będzie próbował zdominować opiekuna, stać się samcem alfa w grupie.

Jaki będzie dla wielu osób najpiękniejszy pies świata?

Nie brakuje też miłośników szpiców orientalnych. Ich oryginalność polega na specyficznym wyglądacie. Mają one skośne oczy. Psy rasy chow chow cieszą się sporą popularnością, pochodzą one z Chin. Przypominają wyglądem lwy lub małe niedźwiadki. Wyróżniają się spokojnym usposobieniem, niezależnością. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że pies pozostawiony bez opieki nie będzie rozwijał się prawidłowo. Na chow chow powinna zdecydować się osoba doświadczona, cierpliwa. Jest to pies zdystansowany, nie potrzebuje zbyt wielu pieszczot. Bardzo unikalną cechą psów rasy chow chow jest ich fioletowy język, który mają niektóre rasy bydła, żyrafy i niedźwiedzie polarne. Dogi niemieckie również są bardzo piękne i do tego duże, w kłębie uzyskują co najmniej 80 cm. Wyróżnia je elegancki wygląd, poruszanie się z gracją, zrównoważona psychika, łagodne usposobienie, niekonfliktowość.