Szkolenie z przygotowania fizycznego psa do sportu w Myślenicach

Szkolenie z przygotowania fizycznego psa do sportu w Myślenicach

Przysmaki PETMEX zagościły na szkoleniu dla przyszłych psich sportowców, które poprowadziła Amelia Makówka.

W dniach 18-22.01.2023 w Myślenicach pod Krakowem odbył się kurs „Przygotowanie Fizyczne psa do sportu” z Amelią Makówką. Jak co roku w zimowym okresie Air-Dog Team przygotowuje szkolenie z zakresu przygotowania fizycznego, motorycznego, sportowego, głównie dla osób trenujących czy startujących w zawodach, w każdej z psich dyscyplin (frisbee, agility, obedience, flyball, IPO, jak i wiele więcej).

W tym roku do grona sponsorów dołączyła firma Petmex, przygotowując dla każdego psiego uczestnika wielką paczkę z gryzakami, smaczkami i przekąskami. Co spotkało się z miłym odzewem ze strony uczestników, jak i ich psów. ;)


uploads/user_file/img2062.JPG
uploads/user_file/img2065.JPG

Z racji teorii, jak i warsztatów praktycznych podczas kursu odbywał się on w małej grupie, aby każdy uczestnik z psem mógł wyciągnąć jak najwięcej. Uczestnicy to zarówno osoby początkujące trenujące ze swoimi psami sporty kynologiczne i osoby bardziej doświadczone startujące na zawodach, a nawet i trenerzy.

Organizatorom zależy na rozpowszechnianiu wiedzy na temat przygotowania fizycznego psa do sportu, treningu motorycznego psa, unikaniu kontuzji, dbaniu o jego kondycję, potrzeby, zdrowie, a szczególnie przygotowaniu go na obciążenia, które są związane z uprawianiem sportów kynologicznych.


uploads/user_file/img3181.JPG
uploads/user_file/img3184.JPG
uploads/user_file/img3180.JPG

Tekst i zdjęcia: Lena Ulman