Dla tych najmniejszych - kilka słów o działalności charytatywnej

Dla tych najmniejszych - kilka słów o działalności charytatywnej

Idea i rozwój naszej firmy opierają się na chęci dostarczenia najlepszych produktów, dzięki którym możemy zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół tak, jak na to zasługują. Zwierzęta w Petmex są najważniejsze, dlatego działalność charytatywna w imię ich dobra nie jest nam obca.

Schroniska - bezpieczny kąt dla tych najbardziej potrzebujących

Schroniska są jednym z pierwszych miejsc, jakie z reguły przychodzą nam do głowy na myśl o bezdomnych zwierzętach, a w szczególności bezpańskich psach. Pracownicy i wolontariusze w schroniskach wykonują na co dzień kawał fantastycznej, ciężkiej pracy, by ich podopieczni szybko zapomnieli o trudach życia na ulicy, o pustych brzuchach i swojej smutnej przeszłości, tak, aby do nowego domu mogli iść z radośnie merdającymi ogonami.

Jest nam zawsze bardzo miło, gdy mamy szansę smacznie umilić bezdomniakom oczekiwanie na ich wymarzone domy, przekazując na użytek schronisk przysmaki marki Petmex.

2022-08-19-15-33-35-802-1.jpg
1.jpg

Na zdjęciach znajdują się podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach: Yellow z baranią nóżką i Tristan z kurzą łapką.

Fundacje i stowarzyszenia - inicjatywa ludzi o wielkich sercach

Fundacje i stowarzyszenia znacząco różnią się od schronisk: są one przeważnie dużo mniejsze, powstają z inicjatywy prywatnych ludzi i prawie nigdy nie posiadają pomieszczeń przeznaczonych do przetrzymywania zwierząt. Jak zatem działają?

Ich działalność opiera się na wolontariuszach, którzy nieodpłatnie udzielają potrzebującym zwierzętom schronienia w swoich własnych domach, tym samym biorąc na siebie całość opieki nad nimi - od codziennego karmienia, poprzez, między innymi, pielęgnację, sprzątanie nieczystości, podawanie leków, a na pracy nad odpowiednią socjalizacją i zwalczaniu lęków nierzadko doświadczonego przez życie pupila kończąc. Doceniamy ogrom pracy, którą wolontariusze wykonują na co dzień, dlatego zawsze staramy się wspierać takie inicjatywy, zwłaszcza te małe, lokalne.

Taką fundacją jest Fundacja Na Psim Ogonie, która działa w Mszanie Dolnej i okolicach, której zapewniamy regularne wsparcie pieniężne, ale też chętnie angażujemy się w zaplanowane przez nią wydarzenia. Jedną z takich okazji był zorganizowany 11.12.2022 roku Bazarek Świąteczny, z którego cały dochód został przeznaczony na leczenie i utrzymanie podopiecznych fundacji. Na ten cel mieliśmy zaszczyt przekazać cały karton pysznych, zdrowych gryzaków Petmex.

2.jpg

Produkty Petmex podczas II Bazarku Świątecznego fundacji Na Psim Ogonie w Mszanie Dolnej.

W sidłach choroby - wsparcie osób walczących o zdrowie swoich przyjaciół

To oczywiste, że dbamy o nasze zwierzaki najlepiej jak potrafimy: o ich odpowiednie żywienie, komfort behawioralny, o ich zdrowie. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie uchronić je przed wszystkim, szczególnie, gdy znienacka atakuje podstępna choroba. Tak stało się w przypadku Lusi i Riko, którzy walczą z chłoniakiem.

Zdajemy sobie sprawę, że rachunki za leczenie niektórych chorób, które wcale nie wynikają z zaniedbania, potrafią osiągać astronomiczne kwoty. Właścicielki Lusi i Riko, by móc kontynuować ich leczenie postanowiły otworzyć swoje własne, internetowe bazarki, na których w zamian za darowiznę można kupić ciekawe fanty, a my dołożyliśmy od siebie cegiełkę w postaci dwóch kartonów pełnych przysmaków Petmex do wylicytowania dla Lusi i dla Riko.

3.jpeg
received523534006475031.jpeg

Lusia prezentująca przysmaki do wylicytowania na jej bazarku, na którym zbiera darowizny na leczenie chłoniaka.